Eylül 27 2021 22:46:49
Konu Yazarı : YILDIRIM
Konu ID : 2658
Konu Bilgileri
Bu Konuda 39 Mesaj Mevcut ve 65302 Kere Okundu.
Reklam
Başlığı Görüntüle
Engel Degiliz » PAYLAŞILAN SORUNLAR » Engelli Hakları
Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt Forum Kuralları S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
Başlığı Yazdır

14-05-2010 17:29 Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

misa
Kıdemli Üye

Katılım Tarihi: 18.06.09

Uyarı seviyesi 0
Yazdıkların çok doğru ve çok gerçekçi tesbitler Ali. Eline sağlık öncelikle , benim düşünüp ama yazmaktan vaz geçtiğim çoğu şeyi yazmışsın, katılmak istedim.

Öğrenilmiş çaresizlik belki haklısın. Belkide yöneticilerimizi artık çok iyi tanıdık, hangi sorumuzun hangi cevapla geri geleceğini çok iyi biliyoruz. Onun için de o soruyu sormaya ne gerek var der duruma geldik, tıpkı isteklerimizin nasıl duyulmazdan geleceğini bildiğimiz gibi.

Aslında sorun şurda engelli nedir kimdir? Bunu bizden başka bilen yok. Yani bir sıfat olarak kullanıyor engeli olmayanlar hele de tepede iş başında olanlar. Nedir, kimdir, nasıl yaşar, nelere ihtiyacı vardır, hayatı nasıl zordur, istekleri nedir vb... Bunlardan cidden haberleri yok. Onlara göre engelli ise sanki insan bile değil, başka bir yaratık. Geçen gün ilgili bakan engelliler ile ilgili bir konuda katıldığı bir tv programında diyorki " engelliler ile tanıştım , sanki normal insan gibiler, umut dolular, kendilerine ait fikirleri var, gülüyorlar, neşe dolular, ağlayan sızlanan hayata küsmüş kişiler olarak görmedim ..çok şaşırdımmm....vb... " Bu mantık ile bakan yöneticelerden isteklerde bulunmak kendimizi kandırmak mı acaba?

Diliyorum ki engelli kelimesinin sıfat olarak kalktığı herkesin eşit insanlar olarak muamele gördüğü günler gelecektir. İnanıyorum ki çok basit düzenlemeler ile sağlık sorunları olan kişiler çok daha rahat yaşamlarını sürdürebilcektir. Yeterki isimlerin başında sıfat olmadan, herkesin her an herşeye aday olduğu bilincine erişen bir toplum haline gelebilelim. Bu da ancak bizler gibi duyarlı gençlerin yılmadan mücadelesi ile mümkün olacaktır. Bu mücadeleyi evimizden çevremize, ulaşabildiğimz her kişi yada yayın organına karşı vereceğimiz gibi bizleri yönetenleri seçerken de göz ardı etmemeliyiz. Yarınlar bizim nasılsa değilmi....;aaa

14-05-2010 17:35 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Katılım Tarihi: 10.01.09
İl / İlçe: Edirne
Tşkler Ali yazdıkların doğru bunları yavaş yavaş başaracaz aklıma geldi lise dışardan bitirme sınavlarına hazırlandım eskiden sınav zamanı okula gittik sınava gireceğimiz yer 3. katmış taa milli eğitim md. üne bile dedik sınavı aşşada sınıfın birinde yapın olmaz toplu olacak 20 gün sınav günde 2 ders sabah 9 - 12 ve 14 - 17 arası 2 gün dayandım 4 derse girdim matematik - fen - coğrafya - türkçe ve sonra gitmedim gidemedim beni sabah 9 çıkaran arkadasım 12 de alıyor 14 te gene çıkarıyodu 17 de alıyodu kendimi değil onu düşündüm ve bıraktım bu olayda hem biz Engelliler düşünülmüyor hem bize tardım edenler bu revamı bize ve 4 dersten gecer not almışım...
www.engeldegiliz.com/images/imza.jpg

15-05-2010 21:19 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

sibel1973
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 13.05.10

Uyarı seviyesi 0
BEN TÜM ARKADAŞLARA MSN YOLUYLA GÖNDERDİM YAZINIZI, HEPSİ GÖNDERECEĞİNİ UMARIM.BANA GERİ DÖNEN OLMADI HENÜZ:k

16-05-2010 02:23 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Tşkler sibel mümkün oldunca çok kişiye ulaşılıyor destek olurlar olmazlar bu onların bileceği iş biz duyuruyoruz ve istiyoruz...

18-05-2010 17:35 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

Arkadaşlar biraz daha bunaltalım ilk cvp geldi bimerden başvuru tarih başvuru no sizlerede gelmiştir veya gelecektir bizim isteklerimizi bimer tasnif ederek gerekli birimlere göndermiş bunu takip için tarih ve no geldi...

-------------------------------
Bimer Başvuru Takip Linki Tıklayın

18-05-2010 22:23 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

formulla
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 28.01.09

Uyarı seviyesi 0
YILDIRIM COK GÜZEL DÜŞÜNMÜŞÜN EKSİKLİKLERİ HERKES DUIYARLI OLMALI HERKES CEVRESİNDEKİLERE SÖYLEMEL 1 DAKİKADA BU MAİL YOLANIYOR

26-05-2010 13:46 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

DOGAN
Acemi Üye

Katılım Tarihi: 24.08.09
İl / İlçe: Se?ilmemis

Uyarı seviyesi 0
Evleri yıkılan özürlü aile sokakta kaldı
İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde belediye ekipleri tarafından iki gün önce tek katlı evleri yıkılan özürlü aile, boş arazide yaşamaya başladı.Reklam
FacebookDiggDel.icio.usredditMixxStumbleUponGoogleYahooEşyalarıyla birlikte dışarıda kalan özürlü Özkan Tokgöz (46), "3 yaşında geçirdiğim menenjit hastalığı nedeniyle özürlüyüm. 6 ay önce de işsiz kaldım, 2 gün önce de belediye tarafından evim yıkıldı. 10 yıldır burda yaşıyordum. Perişan bir haldeyiz. Yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde personel olarak çalışan ve 6 ay önce işten çıkartılan evli 2 çocuk babası Tokgöz'ün 10 yıldır yaşadığı tek katlı evi Güzelbahçe Belediyesi ekiplerince iki gün önce yıkıldı. Kendisi gibi evli ve 2 çocuk babası olan ağabey Yılmaz Tokgöz (52) ile birlikte yaşadıkları Güzelbahçe Cumhuriyet Mahallesi 33 sokak numara 8'deki gecekondusu yıkılınca, iki aile eşyalarıyla birlikte dışarıda kaldı. Çocuklarıyla birlikte dışarda yaşayan Tokgöz ailesi, yıkımdan sonra zor durumda kaldıklarını söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Evlerinin tapusu bulunmadığını fakat aynı mahallede tapusuz başka evlerin de bulunduğunu belirten Özkan Tokgöz, "Diğer tapusuz evler duruyorken, neden sadece bizim evimiz yıkıldı?" diye tepkisini dile getirdi. Zihinsel engelli eşi Elif Tokgöz (35) ve 3 yaşındaki Nehir ile 2 yaşındaki Emir isminde çocuklarıyla birlikte perişan halde sokakta kaldıklarını ifade eden özürlü baba Tokgöz, hayırseverlerden yardım istedi. Erzurumlu oldukları için dışlandıklarını öne süren ağabey Yılmaz Tokgöz de, "Benim evim birkaç sene önce yıkılınca kardeşimin yanına yerleştim. Kardeşimin evi de 2 gün önce yıkılınca evsiz kaldık. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yardım istiyoruz" diye konuştu

26-05-2010 20:18 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

YILDIRIM
Admin

"Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi--" <>

Bu bize gelen cevap haydi hayırlısı

Sayın: Yıldırım ILICAK

Engellilerin elektrik, doğalgaz, Türk Telekom, internet erişimi, araç alımı-satımı ve kullanımına ilişkin görüş ve önerilerinizi belirten 18.05.2010 tarihli ve 219729 sayılı bimer başvurunuz incelenmiş olup, Başkanlığımız görev alanına giren ve trafik mevzuatı ile ilgili konular mevzuat değişikliği çalışmalarında göz önünde bulundurulacaktır.

Bilgilerinize rica eder, iyi günler dileriz.

31-05-2011 14:35 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

AYAZDEDE
Yeni Gelen

Katılım Tarihi: 09.02.11
İl / İlçe: Balıkesir

Uyarı seviyesi 0
degerli engelli arkadaşlar bende sizler gibi bir engelli olarak engelli kardeşlerimi destekliyom ve takdir ediyorum ben msn mi yazsam acaba banada yazarmısınız şimdiden tşk ederim...

not :sadece engelli arkadaşlar yazsın bana...

24-11-2011 20:53 RE: Engellilerin İhtiyaç ve İsteklerimiz !
Kullanıcı Avatarı

hackersatranc
Acemi Üye

Katılım Tarihi: 05.11.11
İl / İlçe: Seçiniz

Uyarı seviyesi 0
evet 150 arayın ordanda şikayetleri alıyolar diyebiliyorum
oyunsoft

Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
Engellilerin Dikkatine ! Engelli Maaşı Muhtaçlık ve Evde Bakım Aylığı 1 04-06-2020 18:15
Engellilerin ÖTV' siz Otomobil Alımında Değişiklik Özel Donanımlı Otomobiller H Sınıfı Ehliyet 3 07-12-2017 07:58
Engellilerin Vergi Rehberi Engelli Hakları 1 05-05-2014 02:39
Engellilerin ücretsiz seyahat hakkı genişletildi Engelli Hakları 3 04-04-2014 00:45
Engellilerin, sağlık kurulu raporu uygulamalarında en sık karşılaştığı sorunlar. Sağlık Raporları 1 20-07-2013 15:12
NewFusioN by HaYaLeT 38,478,740 Tekil Ziyaretçi  

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!