Haziran 25 2022 01:30:41
Konu Yazarı : halukgta
Konu ID : 7195
Konu Bilgileri
Bu Konuda 1 Mesaj Mevcut ve 1464 Kere Okundu.
Reklam
Başlığı Görüntüle
Engel Degiliz » YÜCE DİNİMİZ İSLAM » Din Bilgileri
BİZLER HALA, ALLAHIN ŞEFAAT GÜCÜNÜ, YETKİSİNİ, EDİNDİĞİMİZ VELİLERE VERMEYE DEVAM EDECEK MİYİZ?
Kullanıcı Adı
Parola
Kayıt Forum Kuralları S.S.S. Üye Listesi Bugünkü Mesajlar Arama

Başlığı Yazdır

11-11-2021 12:11
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
BİZLER HALA, ALLAHIN ŞEFAAT GÜCÜNÜ, Y...
Kullanıcı Avatarı

halukgta
Saygın Üye


Mesaj Sayısı: 374
Katılım Tarihi: 27.03.12
İl / İlçe: Balıkesir
Yaş : 64

Uyarı seviyesi 0
Allah Bakara suresi 255. ayetinde, kendilerine şefaatçiler edinerek onlardan yardım isteyen medet uman kitap ehlini ikaz ederek, bakın şefaatin yalnız kendi tekelinde olduğunu anlatmak için Allah ne diyor. İZNİ OLMAKSIZIN, ONUN KATINDA ŞEFAATTE BULUNACAK KİMDİR?Yani bu güç yalnız bana aittir diyor. Yine Taha suresi 109. ayetinde tahrifat yaparak, onlarca ayete ters düşecek bir tercümeyle, bakın nasıl batıl inançlarını hayata geçirmeye çalışıyorlar. O GÜN, RAHMÂNIN İZİN VERDİĞİ VE SÖZÜNDEN RAZI OLDUĞU KİMSEDEN BAŞKASININ ŞEFAATİ FAYDA VERMEZ. Bunuda okuduğunuzda, bakın Allah kendisinden başka kişilerede şefaat yetkisini veriyormuş diyerek, kendi yanlış inançlarına kanıt yaratabiliyorlar.

Sizce Allah bu ikazında, bazı kişilerede şefaat etme yetkisini veriyor olabilir mi? Gelin onuda Kuran ın şefaat konusunda çok net açıklama yaptığı diğer ayetlerinden anlamaya çalışalım. Tabi Taha suresi 109. ayetide Kuran bütünlüğünde doğru anlayarak.

O GÜN, RAHMANIN İZİN VERDİĞİ VE SÖZÜNDEN HOŞNUT OLDUĞU KİMSELERDEN BAŞKASINA, ŞEFAAT FAYDA VERMEZ. (Taha 109)

DE Kİ: ŞEFAAT TÜMÜYLE ALLAHA AİTTİR. GÖKLERİN VE YERİN HÜKÜMRANLIĞI ONUNDUR. SONRA YALNIZ ONA DÖNDÜRÜLECEKSİNİZ.Zümer 44

KİMSENİN KİMSE NAMINA BİR ŞEY ÖDEMEYECEĞİ, HİÇ KİMSEDEN FİDYE ALINMAYACAĞI, KİMSEYE ŞEFAATİN (ARACILIĞIN) YARAR SAĞLAMAYACAĞI VE HİÇ KİMSENİN HİÇBİR TARAFTAN YARDIM GÖREMEYECEĞİ GÜNDEN SAKININ. (Bakara 123)

YOKSA ALLAHTAN BAŞKA ŞEFAATÇİLER Mİ EDİNDİLER? DE Kİ: HİÇBİR ŞEYE GÜÇLERİ YETMESE VE DÜŞÜNEMİYOR OLSALAR DA MI? Zümer 43)

HİÇ KİMSENİN BAŞKASINA FAYDA VEREMEYECEĞİ, ŞEFAATİN KABUL EDİLMEYECEĞİ, FİDYE ALINMAYACAĞI VE YARDIM YAPILMAYACAĞI BİR GÜNDEN SAKININIZ. (BAKARA 48)

KENDİLERİNE ZARAR VERMEYECEK, FAYDA DA SAĞLAMAYACAK OLAN ŞEYİ ALLAH İLE ARALARINA KOYUP KUL OLURLAR. BİR DE DERLER Kİ BUNLAR ALLAHIN YANINDA BİZİ YANINA ALACAK (ŞEFAAT EDECEK) OLANLARDIR. DE Kİ SİZ ALLAHA, GÖKLERDE VE YERDE BİLMEDİĞİ BİR ŞEYİ Mİ HABER VERİYORSUNUZ? O, ONLARIN ORTAK SAYDIKLARINDAN UZAK VE YÜCEDİR. (Yunus 18)

ALLAH, GÖKLERİ, YERİ VE BUNLARIN ARASINDAKİLERİ ALTI GÜNDE/EVREDE/DÖNEMDE YARATAN, SONRA ARŞI HAKİMİYETİ ALTINA ALANDIR. ONDAN BAŞKA NE BİR DOST NE DE BİR ŞEFAATÇİNİZ VARDIR. DÜŞÜNÜP DERS ALMIYOR MUSUNUZ? (Secde 4)

ARTIK ONLARA, ŞEFAATÇİLERİN ŞEFAATİ FAYDA VERMEZ.(Müddesir 48)

Sizce Allah bunca açık, kesin muhkem ayetlerinden ve verdiği sözden sonra, hala Allah ın şefaat yetkisini yani kendi tek elinde tuttuğu bağışlama gücünü birilerine de vermiş olabilir mi? AKLINI KURAN İLE KULLANAN, BU SORUNUN CEVABINI HEMEN BULACAKTIR. AKLINI KULLANMAYANI ZATEN ALLAH, PİSLİK İÇİNDE BIRAKIR REZİL EDERİM DİYOR.

SAYGILARIMLA

Haluk GÜMÜŞTABAK
 
Çevrimdışı
Atlanılacak Forum:
Forum powered by fusionBoard
Bu Başlığı Paylaş
URL:
BB Kodu:
HTML:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
BİZLER SANIRIM, İSLAM VE İMAN ARASINDAKİ BAĞLANTIYI, DOĞRU KURAMIYORUZ. Din Bilgileri 1 19-05-2022 08:56
CAHİLİYE TOPLUMUNUN YAPTIĞI YANLIŞLARI YAPMAYA, DEVAM EİDYORUZ. Din Bilgileri 1 03-03-2022 13:34
ALLAHIN, BİZİM GELECEKTE NASIL BİR İNSAN OLACAĞIMIZI BİLMESİ, DEĞİŞMEYEN ALLAHIN BİR HÜKMÜMÜ, YOKSA. Din Bilgileri 1 21-11-2021 17:26
AHZAB SURESİ 21. AYET. ALLAHIN RESULÜNÜN BİZLERE ÖRNEK OLUŞUNU, DOĞRU ANLAYIP ÖRNEK ALABİLİYOR MUYUZ Din Bilgileri 1 01-05-2021 11:44
ALLAHIN ELÇİSİNİN AYETLERİ TEBYİN, AÇIKLAMA GÖREVİ VAR MI DIR? Din Bilgileri 1 02-04-2021 11:27
NewFusioN by HaYaLeT 44,637,403 Tekil Ziyaretçi  


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!